Learniv
▷ Viime kerralla epäsäännöllinen verbi affirm | Learniv.com
Learniv.com  >  fi  >  säännölliset verbit  >  affirm  >  Imperfekti


Viime kerralla epäsäännöllinen verbi affirm




Käännös: vahvistaa, vakuuttaa

Imperfekti

/əˈfɝm/



Olet sivulla varten säännöllinen verbi affirm

Partisiipin preesens
(Present participle)

affirming 


Infinitiivi

affirm






Muina aikoina verbit affirm



Esittää
(Present) "affirm"
affirm
Kestopreesens
(Present Continuous) "affirm"
am affirming
Taivutus
(Simple past) "affirm"
affirmed
Ohi Jatkuva
(Past Continuous) "affirm"
was affirming
Perfekti
(Present perfect) "affirm"
have affirmed
Present kestopluskvamperfekti
(Present perfect continuous) "affirm"
have been affirming
Pluskvamperfekti
(Past perfect) "affirm"
had affirmed
Ohi kestopluskvamperfekti
(Past perfect continuous) "affirm"
had been affirming
Tulevaisuus
(Future) "affirm"
will affirm
Tulevaisuudessa jatkuvan
(Future continuous) "affirm"
will be affirming
Tulevaisuus täydellinen
(Future perfect) "affirm"
will have affirmed
Tulevaisuuden kestopluskvamperfekti
(Future perfect continuous) "affirm"
will have been affirming





säännölliset verbit & Epäsäännöllisiä verbejä